

Mi a neurofeedback terápia?
Agyunk állapota meghatározza mit érzünk, és hogyan cselekszünk. A neurofeedback egy olyan klinikai módszer, melynek során befolyásolni tudjuk agyunk aktivitását.
A neurofeedback egyfajta BIOFEEDBACK. Ahhoz hogy megértsük mi a neurofeedback, néhány szót kell ejtenünk az AGYHULLÁMOKRÓL.
Az agyhullám, az agyi idegsejtek egymás között történő kommunikációja során keletkező elektromos aktivitás. Az agyhullámok működése befolyásolja élettani funkcióinkat. A neurofeedback terápia során a fejre helyezett elektródákkal mérjük az agyi elektromos aktivitást (EEG). Agyhullámaink mozgása -egyfajta neurológiai ujjlenyomatként – mindenkire egyénileg jellemző. Mégis, tudjuk, hogy agyhullámaink mintázatának van egy optimális állapota.
A Neurofeedback terápia során agyunkat OPERÁNS KONDICIONÁLÁS révén ‘tanítani’ tudjuk.
Célunk, hogy az agyhullámainkat finoman ebbe az optimális állapotba tereljük.
Fontos: a terápia során semmit sem juttatunk be a páciens testébe, csupán figyeljük annak működését, az idegrendszer önmagát korrigálja! A fejre helyezett elektródák arra szolgálnak, hogy a terapeuta lássa, a páciens hogyan reagál. A terápia során a páciensnek vizuális és auditív ingereket adunk. Ez lehet bármilyen film, mese, zene, számítógépes játék. Attól függően hogy agyunk hogyan viselkedik, a vizuális és auditiv inger javul vagy romlik.
Agyunk – nem tudatosan – mindig arra törekszik, hogy a vizuális inger a lehető legjobb legyen.
Ugyanúgy, ahogy testünket eddzük, megfelelő mennyiségű gyakorlással idegrendszerünket is ellenállóbbá, hatékonyabbá tehetjük.
Az elmúlt években a Neurofeedback módszer a klinikai gyakorlati terápia hatékony és elismert része lett. Csapatunk tréner tagjai AMPLITÚDÓ, Z-SCORE és lassú agyhullám (ISF) terápiát is alkalmaznak a problémától függően. Ezen kívül Magyarországon egyedülálló módon QEEG brainmap felvételére alkalmas infrastruktúrával rendelkezünk.
Kinek javasoljuk?
- Sportolók és menedzserek részére teljesítménynövelés céljából.
- Az alábbi problémák tüneteinek enyhítésére mint kiegészítő terápia javasolt:
- pánikbetegség
- ADHD, ADD
- spektrumbetegségek (Autizmus, Asperger szindróma)
- figyelemzavar, tanulási nehézségek, viselkedési problémák
- alvászavar
- sztróke
- szorongás, depresszió
- migrén, epilepszia
- szenvedélybetegségek
- szenvedélybetegségek
- PTSD
- Tourette-szindróma
- diszfázia, afázia
- diszlexia, diszpraxia, diszkalkulia